3.4.4 Struktura a uspořádání ledové plochy / manuál IIHF
Největší zvláštností hokejové haly je ledová plocha, která je složena z vrstev zeminy, tepelné izolace a z potrubí uloženého pod vlastní ledovou vrstvou. Moderní technologie zná možnosti použití nových materiálů a technologií, které v současnosti snižují energetické i provozní náklady. Za současného optimálního řešení výběru je běžným konstrukčním materiálem beton.
Písková vrstva (použita v hale ZS Litvínov) z energetického hlediska, je v důsledku o něco lepšího prostupu tepla (tepelné vodivosti) mokrým pískem proti betonu nebo asfaltu a slabší vrstvy písku nad chladicími trubkami (bez armování), výhodnější. Avšak využití pro ostatní sporty je bez následného dodatečného zakrytí podlahou nemožné. Asfaltový nebo betonový povrch je vhodný s výhledem na využití haly po skončení sezony, např. míčové hry, kulturní akce apod.. Asfaltový povrch je lacinější než betonový, náklady na chlazení jsou větší.
Volba materiálu trubek (plast/kov) jejich vzdálenost rozmístění je otázkou investičních nákladu a energie. Chladící potrubí položené na betonové desce je umísťováno pokud možno nejblíže k povrchu betonové vrstvy ve vzdálenosti 20 – 30 mm s rozpětím 75 – 125 mm od sebe. Chladící trubky jsou napojeny do sběrného potrubí umístěného na kratší nebo delší strany mimo plochu. Potrubí ve tvaru U- je k betonové vrstvě přichyceno jednoduchým vázáním nebo ukládáno do speciálních kovových mřížek..