Bob a Bobek vyrážejí na turné

Ačkoli do zahájení světového šampionátu 2015, který se v první polovině května uskuteční v Praze a Ostravě, pořád zbývá více než čtrnáct týdnů, oficiální maskoti MS si už teď nemohou stěžovat na nedostatek práce. Ta hlavní porce ale teprve přijde! V rámci propagačního turné vyráží na pouť českými stadiony, postupně se představí ve všech extraligových arénách a na své si přijdou také fanoušci první ligy, v níž se představí na vybraných stadionech.

Bob a Bobek vyrážejí na turné

Když organizátoři v září odhalili maskota MS, respektive v tomto případě maskoty, bylo to zpočátku velké překvapení, přesto slova chvály a nadšení hrála jasný prim. "Chceme, aby byl šampionát příjemný i milý, věnovali jsme tomu velkou pozornost. Maskot má významný vliv na atmosféru turnaje. Chtěli jsme, aby něco vypovídal o naší vlasti, a aby zároveň něco říkal našim lidem," líčí prezident ČSLH Tomáš Král.

A to se zaručeně povedlo! Poprvé mohla hokejová veřejnost oba králíky spatřit na ledě už během prosincového střetnutí se Švédskem, teď mají možnost příznivci ze všech koutů republiky. Známí králíci z klobouku kouzelníka Pokustona totiž vyrazili na speciální propagační turné českými stadiony, a postupně se představí na všech extraligových stadionech a vybraných hokejových stáncích druhé nejvyšší soutěže.

Na turné je doprovází také replika trofeje pro vítěze světového šampionátu IIHF, tu mohli poprvé spatřit už ve středu fanoušci Třebíče při tradičním derby s jihlavskou Duklou. Kromě oficiálního vystoupení Boba a Bobka na ledové ploše za doprovodu znělky ze známého Večerníčku se mohli tamní příznivci vyfotit jak s pohárem, tak i s oběma maskoty šampionátu, o které byl dle předpokladů znovu obrovský zájem.

Ten organizátoři spatřili už v prosinci v pražské O2 Areně a právě proto se rozhodli turné českými stadiony uspořádat. Už v sobotu čeká na Boba a Bobka další štace, tentokrát se představí v Jihlavě. A o den později už budou dělat radost fanouškům Plzně a možná i menší skupině příznivců Vítkovic, s nimiž Západočeši hrají. A pak budou pokračovat dál a dál po ostatních hokejových arénách extraligy a první ligy.

Veškeré informace o světovém šampionátu v Praze a Ostravě, včetně vstupenek, najdete na oficiálních stránkách: www.iihfworlds2015.com/cz