Dva hokejové kluby v Hradci nemohou být, říká šéf Královských lvů

První oficiální jednání zástupců HC Mountfield a Královských lvů s primátorem města přineslo zásadní posun - Mountfield může příští sezonu hokejové extraligy zahájit na královéhradeckém stadionu.
Podle šéfa hradeckého klubu Martina Soukupa nemohou na stadionu v Hradci Králové působit souběžně dva týmy. "Mluvili jsme také o tom, jak by  mohla vypadat budoucí spolupráce. Jak by případně oba kluby mohly na zimním stadionu fungovat," řekl náměstek primátora a předseda představenstva Královských lvů Martin Soukup.

Mluví se také o tom, že by se oba kluby sloučily. Vnímáte to jako reálnou variantu?
Je to jedna z možných variant, ale zatím zdaleka nikoliv jediná.

Říkáte, že variant je víc. Ke které se přiklání zástupci města?
Zatím na tuto věc není jednoznačný názor a bude také hodně záležet na svazu. Bereme to jako řešení technické, nikoliv politické.

Shodli jste se u primátora alespoň na tom, jak by případný extraligový klub fungoval, nebo jak by tu působily dva kluby zároveň?
Nedošli jsme tak daleko, že bychom se zabývali složením manažerské struktury, ale jedno je jisté - nelze hrát v Hradci extraligu i první ligu. Znamenalo by to, že by tu zůstal jeden klub, tedy extraligový. Řešili jsme také mládež, jak to organizačně a technicky vyřešit. Jde spíš o formu a fungování na stadionu. Podotýkám, že jsme se o tom bavili v hrubých obrysech.

Jakou podporu má případné přesídlení extraligy z Českých Budějovic do Hradce Králové mezi zastupiteli, s nimiž jste také jednali?
Zástupci politických stran neřekli ne, ale konečné rozhodnutí bude na radě a zastupitelstvu města. A stejně tak na třístranném středečním jednání HC Mountfield, města a Budějovického Budvaru v Českých Budějovicích. To jsou další milníky naší případné spolupráce.

Zabývat se musíte také opravami stadionu, které se kvůli získání licence musí stihnout v termínech. Už víte, kdo je zaplatí?
Je to jedna z věcí, které ještě musíme dořešit. Musíme jednat se společností ABD Invest, zda dá vůbec souhlas k takovému fungování na stadionu. Předpokládám, že ano, protože na tom něco málo vydělá. Této jedinečné šance, která se už nemusí naskytnout, se spor nedotkne. Považujeme to za věc, která se musí nutně řešit.

Spor s ABD se táhne delší dobu. Pokud byste se dohodli na převodu extraligy do města, může vám ještě současný provozovatel stadionu dělat problémy?
Zatím jsme se se společností ABD nespojili, čekali jsme na výsledky našeho posledního jednání. Nedokážu dnes odhadnout, jestli se nějaký problém vyskytne nebo ne. Přál bych si pochopitelně, aby nebyl, pevně v to doufám, ale vyloučit to nemůžu. Budu je kontaktovat neprodleně ještě v tomto týdnu.

Autor: Bohuslav Stehno

Zdroj: http://hokej.idnes.cz