LEUVEN - Chris Ice Hockey

Tato hala byla postavena v roce 1981 a je provozována soukromou společností IGML bez státních dotací. Hala slouží hlavně pro hokej, krasobruslení a veřejné bruslení. V provozu je 11,5 měsíce za rok. Provoz je dotován z výnosů restaurace , posilovny a obchodu se sportovními potřebami. Pro veřejné bruslení je v půjčovně bruslí připraveno 1.300 párů bruslí.

LuevenPůjčovné činí 3 Eura/ hod.Vstupné včetně poplatku za vapůjčení bruslí je 7,5 Eura/ hod.
V půjčovně je též možné si vypůjčit hokejovou výzbroj.
Strojovna chlazení je osazena 3 kompresory fy York s výkopnem 2 x 55 kW a 1 x 37 kW.Chlazení je přímé s NH3 s obsahem 5.000 kg.Strojovna chlazení k našemu údivu slouží též jako sklad pro sportovní prodejnu.Odpařovací kondezátor je od fy Baltomore.

Konstrukce střechy je dřevěná z lepených nosníků,odvhlčení je řešeno pomocí přenosných mobilních adpsorčních odvlhčovacích jednotek , které jek bylo vydět je kapacitně nedostačující.Hlediště v hale je pro 200 diváků.
V současnosti využívá tuto sportovní halu široká veřejnost s okolí i z aglomerace města Bruselu, které je vzdáleno cca 20 km.
Vzhledem k dobrým výsledkům v hospodaření se společnost provozující tuto halu rozhodla vybudovat do 5 ti let modernější stadion.při použití standartního projektu se počítá s investicí 3-4 mil Euro.