Počátky rokycanského hokeje

První zmínky o hokeji v Rokycanech jsou z roku 1931 a 1932.  V sezoně 1932 – 1933 soustředil kolem sebe oficiál Městských železáren pan Augustin Diviš několik  obětavých funkcionářů , kteří založili  v Rokycanech nový  sportovní klub (LTBK Rokycany  - Lan- tenisový a bruslařský klub). První hřiště vybudovali tito nadšenci na  bývalém děkanském rybníčku.  V dalších letech hrál  hokejový klub střídavě  svá utkání na koupališti a děkanském rybníčku.  Klub prošel krizí kdy jej zachránili pánové Hajrovský a Beneš.

Počátky rokycanského hokeje
Původní zimní stadion v Rokycanech.

V sezoně 1940 – 1941 se  poprvé stal mistrem západočeské  župy.  Byl to první  titul který se stěhoval mimo Plzeň. V následujícím roce se povedlo titul obhájit.
V roce 1939 byl při házenkářském klubu  založen druhý hokejový oddíl, LK Stadion Rokycany .  Cílem bylo vytvořit podmínky pro  hokej  jako doplňkový sport pro házenkáře.
   
Až do skončení druhé světové války  bojovali  o prvenství v divizi  hráči ČLTK Plzeň ,  HC Holoubkov , LTBK Rokycany. I první poválečná léta   byla pro Rokycany   úspěšná.  Rokycany  šly  do soutěže s novým názvem SK  Rokycany .  Staly se opět  mistry západočeské  župy před Viktorií Plzeň a HC Osek.

V těchto letech dochází též ke sloučení obou oddílů.  Od této doby až do zahájení výstavby zimního  stadionu  hrají Rokycany krajské soutěže se střídavými úspěchy.
S otevřením zimního  stadionu se podmínky  pro přípravu mužstva podstatně změnily. Vedení  oddílu se zaměřilo na výchovu hlavně mladých hokejistů.  Postupně vybudovaly  na tehdejší dobu velmi dobré podmínky na , kterých se nemalou měrou podílelo  vedení města  a  okresu. V této době zde vyrostlo několik velmi dobrých hokejistů. Mládežnická družstva postupně hrála nejvyšší  republikové soutěže.. Nejtalentovanější  mladí hokejisté postupně odcházeli do nejvyšších soutěží do Plzně a Kladna. Jmenuji jen některé (Vlček,  Svoboda, Kajer, Kosnar, Šindelář, Hanzlík a Špaček). Před svým odchodem   stačili v mládežnických družstvech  vybojovat několik předních umístění v celorepublikových  přeborech.

Rokycanský hokej
Mužstvo mužů od  této doby hraje  se střídavými úspěchy krajské soutěže a II ligu.  Mládežnická družstva   mládežnická družstva  mají v dnešní době  problémy s počtem  žáků.