Stadion v Nejdku, kde se přiotrávili hokejisté, bude mít novou rolbu

Nejdecká radnice koupí na zimní stadion novou rolbu. Stane se tak poté, co se výpary z té staré před Vánoci přiotrávili hokejisté. S nákupem nového elektronického stroje na úpravu ledu za tři miliony korun už zastupitelé souhlasili. A to i přesto, že kvůli tomu bude muset město omezit výdaje.

"Nekrátili jsme rozpočet o žádnou konkrétní položku. Nejspíš ale budeme muset šetřit na investičních akcích," vysvětlil nejdecký starosta Vladimír Benda (ČSSD).
Zimní stadion bude mít novou rolbu po události, která se stala při přátelského utkání mezi ostrovskými a sokolovskými hokejisty. Zhruba desítka z nich se tehdy přiotrávila zplodinami ze stávající rolby (více čtěte zde).

Vladimír Benda proto nechal stadion zavřít a pozval tam krajské hygieniky. Ti prokázali, že za otravou stojí výpary z pět let staré plynové rolby. Město se ji nyní bude snažit prodat, pokud ovšem najde kupce.

A tím ale hledání nejdeckých úředníků nekončí. Už několik dní totiž starosta zjišťuje, od koho koupit novou rolbu.

"Zatím jsme jednali se třemi dodavateli, abychom zjistili, jaké jsou podmínky," řekl starosta s tím, že jedině nový stroj dokáže zimní stadion za miliony nejspíš definitivně zbavit problémů.
Má to však jeden háček, a tím jsou dodací lhůty. Na nový stroj by město mohlo čekat klidně i rok, což by znamenalo rok bez bruslení. Nejdek přitom led na stadionu udržuje stále.