V Poděbradech začali stavět zimní stadion

Poděbrady začátkem července začaly stavět nový zimní stadion. Ten původní zbouraly před dvěma lety. Do nové haly, vybavené vzduchotechnikou a moderním zázemím, investuje město třicet milionů korun. Kladenský hokejový klub naopak žádá, aby město s opravou počkalo. Chce totiž stihnout začátek sezony.

Hala bude stát na místě, kde býval starý "zimák", a nabídne zázemí pro hokejový klub, mládež i veřejnost. Město počítá i s tím, že sem budou chodit bruslit školy. Starosta Ladislav Langr vidí v nové hale příležitost také pro zvýšení cestovního ruchu. "Dokážu si představit, že sem budou jezdit sportovci, kteří budou využívat k rehabilitaci a relaxaci zařízení v lázních a bruslit budou chodit na náš stadion," říká Langr.

Hotovo má být zkraje příštího roku. "Tajně si přeju, abychom bruslili už na Vánoce, ale uvidíme," podotýká starosta. Za půl roku tak skončí lidem i hokejistům z Poděbrad mnohaleté problémy s původní halou.

Netradiční konstrukci s oblou střechou postavili v Poděbradech v sedmdesátých letech. Zcela dokončit se ji však nikdy nepodařilo. Několik let byl stadion zavřený nebo fungoval jen přes zimu. Hokejisté i další zájemci o bruslařský sport museli jezdit jinam.

Konstrukce byla dřevěná a postupně chátrala. Před dvěma lety si město nechalo udělat posudky, podle kterých hrozilo stadionu zborcení. Proto se vedení Poděbrad rozhodlo pro nový stadion, o něco nižší oproti původnímu, který byl vysoký 26 metrů.

Stavbu před několika měsíci zdrželo ještě odvolání neúspěšné firmy a následné zrušené výběrové řízení. Pátek, kdy stavba začala, by tedy mohl znamenat mezník v dějinách poděbradského hokeje.

Zdroj: Idnes.cz,  Kateřina Havránková