Zimní stadion Luďka Čajky postihla havárie chladicího zařízení

Nečekaná havárie chladicího zařízení na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně, ke které došlo v sobotních odpoledních hodinách, neumožnila odehrát nedělní extraligový duel PSG Zlín proti týmu HC Dynamo Pardubice. Závada nedovolila připravit kvalitní led a způsobilou hrací plochu k utkání. O situaci bylo okamžitě informováno vedení Tipsport extraligy a utkání s Pardubicemi bylo odloženo na jiný termín.

Zimní stadion Luďka Čajky postihla havárie chladicího zařízení
Berani mají na programu nejbližší domácí zápas v pátek 2. října s Olomoucí. O jeho osudu se rozhodne po vyhodnocení celé situace během úterního dne.

Porucha na chladicím zařízení se projevila během druhé přestávky utkání mladších žáků Zlína s Warriorem Brno. Během úpravy ledu začala v prostoru u brankoviště vytékat chladicí kapalina. Ihned byly uzavřely přívody armatury. V inkrimovaném místě se vysekal led a bylo určeno místo havárie. Ještě během sobotního večera se začalo na opravě závady intenzivně pracovat a došlo k opravě trubek vstřícností dodavatele.

3.10. 2015 Ledová plocha na hlavním stadionu je připravena!

Na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně se třpytí přesně týden po nečekané havárii chladicího zařízení nová ledová plocha. Ledaři vyrobili několikacentimetrovou vrstvu ledu, poté přišlo na řadu malování třetin a během sobotního odpoledne se dokončily i reklamy. V neděli by mělo být všechno hotovo a od začátku týdne se počítá s obnoveným provozem na hlavní ploše zimního stadionu.